7 + 3 důvody proč (ne)začít podnikat na AMAZONU

7 + 3 důvody proč (ne)začít
 podnikat na AMAZONU

Proč jste začali číst tento článek? Je to ze zvědavosti, jestli bude stejný, jako tisíce dalších článků podobného stylu? Výborně, to jsme rádi, protože nebude. Amazon nám splnil náš sen, proto ho milujeme a prodávání na této platformě nás neuvěřitelně baví. Ale cílem tohoto článku, je zůstat objektivní, protože podnikání na Amazonu prostě není pro každého. Stejně jako podnikání obecně. 

Pojďme si na začátek ujasnit, co je a co není Amazon.


Amazon je skvělá příležitost, jak si vytvořit nadstandardní příjem s minimem časové náročnosti. Nezapomeňte však, že se bavíme o fázi, kdy už produkt/y na Amazonu opravdu prodáváte. Než projdete procesem výběru produktu, hledání dodavatele, zalistování a marketingu, zabere to čas a úsilí. 

Amazon není zázračná zkratka, jak za noc vydělat miliony bez práce. Jedná se regulérní podnikání, které zabere čas, vyžaduje překonávání překážek a rozvíjení sebe sama. 

Tak to bychom měli. Možná některým z vás předchozí dva odstavce přijdou jako zbytečné, ale my opravdu chceme, aby tohle každý věděl a bral to vážně. 

A teď už se pojďme podívat na samotné důvody. Jako první přijdou na řadu pozitiva, pak negativa a nakonec si vše přehledně shrneme. 


1. Jste svým vlastním pánem

Velká výhoda, jestliže toužíte, stejně jako my, po svobodě. Pokud se vám ráno nebude chtít vstávat, žádný naštvaný šéf vás tahat z postele nebude. Být vlastním pánem ale také vyžaduje mít jasně stanovený cíl a disciplínu si za ním jít. Jinak se moc daleko neposunete.2. Flexibilita

Flexibilitu vnímáme jako hlavní výhodu Amazonu. Nejde jen o to, že můžeme pracovat, kdy se nám to zrovna hodí, to může každý podnikatel / freelancer. Co se nám líbí je, že na Amazonu nepřicházíte o peníze, ani když zrovna nepracujete. Zákazníci totiž stále nakupují, objednávku zpracuje i odešle Amazon a vám jen přijdou peníze na účet. Podpora Amazonu za vás dokonce řeší i reklamace a dotazy zákazníků. To je prostě bomba!

 

3. “Kancelář kdekoliv”

Pracovat můžete odkudkoliv na světě, stačí vám pouze internet a počítač. Kancelář tak můžete mít jak z domova, tak třeba i v kavárně nebo na hotelu v Karibiku. 

Možná už jste slyšeli pojem digitální nomádství, jedná se o lidi, kteří dlouhodobě cestují a zároveň pracují - většinou přes internet. A právě prodejců na Amazonu je mezi nomády poměrně dost.

4. Kolik chcete, tolik si vyděláteJe jen na vás kolik produktů budete prodávat, kolik času budete podnikání věnovat a jaké si stanovíte celkové cíle. Amazon nemá hranice, můžete prodávat jeden produkt a přivydělat si pár desítek tisíc korun měsíčně nebo mít produktů 20 a dělat obraty ve stovkách tisíc dolarů. Je to opravdu jen na vás a vašich prioritách.5. I pro začátečníky

Nepotřebujete žádné zkušenosti s podnikáním, prodejem přes internet, ani online marketingem. Vše se můžete naučit a není to tak složité. Obzvlášť pokud vstoupíte do našeho kurzu, naučíme vás, jak podnikat na Amazonu od A do Z.6. Nepotřebujete miliony

Základní kapitál ve stovkách tisíc nebo milionech opravdu není potřeba. Díky správnému výběru produktu, se dají náklady na rozjezd podnikání srazit na vyšší desítky tisíc korun. Tím se samozřejmě snižuje i podnikatelské riziko.7. Zkušenosti

Komplexnost - to je to, co se na Amazonu naučíte. Celý proces výběru správného produktu, přes hledání a komunikaci s dodavatele, až po tvorbu listingu a marketing, je komplexní systém, který se dá využít v prodeji na jakékoliv platformě. Jediné, čeho se moc nedočkáte, je řízení lidí, protože obrovskou část práce “delegujete” na Amazon. Takže vrcholem většiny úspěšných podnikatelů na Amazonu, je řízení týmu jedné nebo dvou virtuálních asistentek 🙂 

Pozitiva máme za sebou, teď je čas se podívat i na opačnou stranu mince.


1. Připravte se na překážky

Jak už jsme psali na začátku článku, Amazon je podnikání jako každé jiné. A podnikání je o řešení problému - ať už zákaznických nebo provozních. Výhodou je, že jich na Amazonu není tolik. Ale takové zpoždění dodávky zboží od dodavatele, špatná zákaznická recenze a další podobné věci, jsou problémy, které budete muset řešit, tak se na to připravte. Další předností je, že my jsme už 99% problémů prošli a proto vás v kurzu naučíme, jak je řešit.

2. Potřebujete vytrvalost

I se všemi znalostmi, které vám předáme, se může stát, že na prvním produktu nevyděláte nebo dokonce vůbec nevyjde a vy přijdete o peníze. Jsou totiž věci, které neovlivníte - po zalistování se může objevit konkurent s lepší cenou, dodavatel pošle nízkou kvalitu produktů a vás budou bombardovat negativní recenze a podobně. Buďte na to připravení. Známe celou řadu lidí, kterým první produkt nevyšel a přesto se dnes Amazonem luxusně živí a žijí si svůj sen - a počítáme se mezi ně i my.

3. Nic není zadarmo

Amazon vám dává přístup k desítkám milionů zákazníků a to samozřejmě nedělá jen tak. Kromě poplatků, které v průměru činí 25-30% prodejní ceny, je třeba dodržovat jeho pravidla. Je to logické - prodejců, jako jste vy, jsou na Amazonu stovky tisíc, ne-li miliony. Bez pravidel by se z internetového giganta stala za pár dní kůlnička na dříví. Tak na to nezapomínejte. 

Výhod i nevýhod Amazonu je samozřejmě víc, ale tyhle bereme jako nejzásadnější. Pojďme si vše shrnout.

Shrnutí

Sami bereme Amazon, jako skvělou příležitost a velmi rychlý způsob, jak si vybudovat dostatečné příjmy na život podle svých představ. Ať už chcete, stejně jako my, cestovat nebo se například věnovat nějakému sportu / koníčku, ze kterého (zatím) nemáte příjem. Je však třeba ho brát jako reálné podnikání a nenechat se svést na myšlenku, že je to zkratka k bohatství bez práce. Rádi vám uspět na Amazonu pomůžeme, stačí vstoupit do našeho kurzu. Moc se na vás a naši společnou práci těšíme! 

Sdílej to dál... :))Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Reddit
Reddit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *