Amazon – největší e-shop světa

Amazon je největší internetový e-shop na světě.

Byl založen v roce 1994 Jeffem Bezosem a postupně se rozšířil do různých koutů světa. K dnešnímu dni se prodává kromě USA také v: Austrálii,  Brazílii,  Kanadě,  Číně, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Mexiku, Holandsku, Španělsku a Velké Británii

Společnost původně prodávala hlavně knihy, poté rozšířila svůj sortiment o širokou škálu spotřebního zboží, elektronických zařízení, jako jsou například čtečky knih Amazon Kindle, tablet Kindle Fire a mnoho dalšího.

Obrat společnosti se v roce 2016 pohyboval kolem 135 miliard dolarů a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize.

Amazon v Česku

4. prosince 2009 se začalo do České Republiky zasílat kdomě CD, DVD a knih také zboží z jiných kategorií například – elektronika, hračky, oblečení atd. V té době se Amazon začal lehce dostávat do podvědomí českých občanů.

V roce 2013 se Amazon rozhodl vybudovat dvě obrovské haly (sklady) v Česku – konkrétně u Prahy v Dobrovízi, ve kterých se napaletované zboží od výrobců vybaluje a zabaluje pro koncové zákazníky.

Nedávno se také objevila novinka na německém Amazonu – zaslání objednávky v ceně nad 39 EUR – poštovné zdarma do České Republiky, což mnoho lidem umožní nakupovat levnější zboží z Německa bez poštovného.

A teď pár zajímavostí…

  • Věděli jste, že Amazon pošle až 35 ks zboží každou sekundu?
  • Stránky amazon.com navštíví přibližně 4300 lidí za minutu.
  • Přibližně utracená částka obyčejného zákazníka na stránkách amazon.com je $625 za rok.
  • Amazon má celkově 304 milionů aktivních zákaznických účtů.

Teď už víte základní informace o Amazonu jako takovém. Věděli jste ale, že na Amazonu můžete prodávat i vy?

Amazon je založen také na prodeji malovýrobců, za což si bere provizi. Prodejci ale tak díky tomu mají možnost prodávat na největším e-shopu světa a vydělat si tak peníze, které by na svém vlastním e-shopu budovali roky!

Prodávat můžete na jakémkoli trhu si vyberete. Dříve byla nejpopulárnější USA, dnes ji téměř dohnala Evropa a říká se jí zlatý důl. Velmi dobrá je také Indie. Nicméně stačí mít produkt a postupně můžete rozšířit klidně i do všech zemí, kde se Amazon nabízí.

Proč na Amazonu prodávat a jak to vlastně celé funguje, vám povíme v dalších článcích…

Sdílej to dál... :))Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Reddit
Reddit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *