Z €0 na €120,000 na Amazonu, během 8 měsíců!

Gabriel, můj kamarád z dětství, se kterým jsem začal Amazon pár let zpět, on se pak na chvíli odmlčel a tento rok se k Amazonu vrátil. Nikdy to neměl jednoduché, nic mu nevycházelo, problémy doma, velký snílek. Peněz neměl nazbyt a často pouze pár stovek na účtě. A teď? Po 5 měsících prodeje na Amazonu, už měl na svém kontě šesti místná čísla, koupil si motorku a jede cestovat po Evropě a následně celém světě. Gabriel si své sny plní, budeš i ty?

Ahoj Gabrieli, děkuji za Tvůj čas a poskytnutí rozhovoru. Můžeš se nám krátce představit a říct o sobě pár vět? Jaké máš třeba zájmy?

Gabriel: Ahoj Jirko, zdravím také čtenáře. O sobě jsem do nedávna nic zajímavého říct nemohl, jelikož většinu času jsem trávil převážně doma, hlavně fyzicky. 

Seděl jsem nebo ležel, téměř každý den za počítačem, odkud jsem v myšlenkách a představách bloudil světem.

Koukal jsem na věci nebo činnosti, co mě zajímali a co jsem si nemohl dovolit. Všední aktivity, které jsem si již prožil, postrádaly smysl, výlety po okolí, párty, občasná dovolená v zahraničí. (Tehdy jsem byl student a na jiné činnosti jsem neměl finance.) Chtěl jsem žít, prožívat a růst, ne jen skončit hned po škole v zaměstnání a usadit se do běžného života, a tak jsem hledal způsob, jak na to.

Samozřejmě pár let mi trvalo, než jsem se rozkoukal a pochopil, jak věci fungují. Jsem zvídavý člověk a moje ambice se rozrostli mnohem dál, než k finanční svobodě, a tak jsem dlouho hledal odpovědi a zanedbával jsem pracovního nasazení vůči podnikání.

Vzhledem k mému nasazení, mi Amazon vyhovuje jako první krok, kde stačí nastavit několik základních věcí, a pak ho pouze udržovat a to obnáší, v mém případě, pár hodin měsíčně. 

Tudíž minimum práce + správný know -how = pasivní příjem je na světě. Poté si můžete užívat větší svobody, než běžně pracující člověk. Na Lamborghini vám to asi nevydělá, ale nadstandard si dovolit díky Amazonu můžete. Dokonce pokud jste pilně pracující člověk, můžete dosáhnout online prodejem mnohem více, než si umíte vůbec představit.

Budeme se bavit o Amazonu, tak začneme třeba tím, jak jsi se k němu dostal a jak dlouho na něm prodáváš?

Gabriel: Nevzpomínám si, jak jsem se přesně k Amazonu dostal, myslím, že jsme společně hledali způsob vydělávání online a ty jsi pak přišel s návrhem pořídit si online kurz na Amazon. Poté jsme si pořídili zbytečně předražený kurz a se získanými informacemi jsme začali prodávat první produkt. 

Tento produkt nevyšel podle našich představ a prodeje vůbec neodpovídali předpokladům. Dále jsem se začal vzdělávat online všude možně, kde se dalo. Po 2 neúspěšných produktech, jsem věděl, co se přesně musí splnit, aby produkt měl šanci na úspěch. 

Každopádně, tentokrát jsem dal na své znalosti i ponaučetí + zkušenosti ostatních a vyšlo to přesně tak, jak jsem si business model a strategie vypočítal. Trvalo to sice déle, ale při větším pracovním nasazení by se mohlo dosáhnout rychlejšího růstu, prodávám zhruba 9 měsíců a do ziskovosti jsem se dostal během 2 měsíců.

Měl jsi předtím nějaké zkušenosti s podnikáním, nebo je Amazon tvým prvním businessem?

Gabriel: Před Amazonem jsem se pouštěl do různých druhů podnikání, ale bez zkušeností a v dospívajících letech byl neúspěch zaručený. U Amazonu je to tedy první větší krok do světa podnikání, který mi otevírá úplně nové možnosti, které jsem dříve neměl. Tudíž Amazon je pro mě takový vstupní business, který mi poskytne finanční injekci, jak na udržení nákladů, tak investování kapitálu do nových a větších businessů a nejen to, můžu také cestovat.

Každý to může mít také tak, nebo si s tím vystačit pouze na pokrytí nákladů a bezpracovní svobody, hlavně díky FBA službě. (FBA - služba od Amazonu, která vám obstará veškerou logistku a skladování produktu)

Kolik aktuálně prodáváš produktů?

Gabriel: Nyní prodávám pouze jeden produkt, ale naskladněný mám i další produkt, u kterého teď musím provést správný launch a nastartovat prodeje, pokud si dám záležet, mohl by vyrovnat prodeje prvního produktu, ale tentokrát to bude náročnější.

Citlivá otázka, která zajímá asi každého: Uživíš se tím? Prozradíš nám třeba i nějaká čísla?

Gabriel: Uživit se tímto business modelem rozhodně dá, jak jsem již už zmínil, minimálně jako vstupenka ze zaměstnání. Strop výdělku závisí na vašem pracovním nasazení a chuti přijímat i neúspěchy, na kterých se naučíte, co správného podniknout pro úspěchy.

Zmíním můj celkový obrat, který dělá za celé dosavadní období 115 000 €.

Měsíční čistý výdělek mi dělá tak 75 000 - 100 000 Kč. A to pouze s jedním produktem, až spustím prodeje i druhého, tak počítám, že se částka minimálně zdvojnásobí.

Dále počítejte s reinvesticí tohoto zisku v prvních měsících do vytvoření slušného počtu skladových zásob pro lepší logistiku a zvýšení prodejů, či další produkty.

Pro někoho se mohou zdát tato čísla nízká, někomu mohou připadat nadprůměrná. Důležité je však říct, že jsem začínal pouze s kapitálem 40 000 Kč. Pokud máte větší kapitál na investici, můžete si otestovat více produktů, zvednout šanci na úspěch, ne-li dostat business k úplně jiným číslům.

Protože tě znám osobně, tak vím, že sis teď splnil svůj sen, koupil motorku a jedeš cestovat po Evropě na několik měsíců, mám pravdu?

Gabriel: Ano, díky příjmu z Amazonu jsem si nakoupil vybavení, motorku, ukázal si na pár míst na mapě a vyrazil jsem. Jsem aktuálně v Madridu, ze začátku jsem cestoval se spěchem kvůli rezervacím v hotelech, ale nakonec tyto rezervace ruším a dám si více na čas. Chci si vychutnat přírodu naplno a dokumentovat mé zážitky. Koupil jsem si také veškeré kempingové vybavení, takže chci občas i stanovat a zažít nějakou divočinu.

Vím, že jsi to neměl nikdy jednoduché, své dětství, pubertu a ani začátek dospělosti. Jaké to je nyní, když ses z toho díky prodeji na Amazonu dostal, odrazil ses ode dna a začínáš si plnit své dlouholeté sny? Pověz nám o tom.

Gabriel: Musím říct, že vám tato svoboda úplně změní život, věřím si mnohem více, se třeba i pustit do větších věcí, mám na to čas i prostředky. Stále se cítím na začátku, ale na takovém, kde mám set-up a prostředky, které si představuji pro pořádný růst. 

Mám v plánu dokázat něco opravdu velkého, život a svět je krásný, ale my lidé jsme hloupí, jako celek i jako jednotlivci. Naše znalosti, které jsou získané napříč generacemi, z nás dělají zdánlivě inteligentní bytosti, ale stačí se rozhlédnout kolem sebe a zjistíme, že to tak vůbec není. Proto jsou zde zapotřebí velké změny ve světovém měřítku. V dnešní době si můžeme zvolit - žít dál podle nefunkčního systému, co ničí nás i naši planetu, nebo přiložit ruku k dílu a pomoct změnit svět.

A v čem je prodej na Amazonu tak super? Rozhodně třeba v logistice. Díky tomu, že za tebe vše řeší Amazon, tak ty můžeš cestovat po světě, užívat si volna a pracovat pouze z notebooku, třeba někde u moře a pouštět se do různě zajímavých projektů, které nebudou třeba tak finančně výdělečné, ale člověka budou naplňovat radostí. 

Spousta lidí si stále myslí, že musí mít nějaký svůj produkt, předem vymyšlený, či dokonce ho musí sami vyrobit. Řekni nám, jak to vlastně s tím prodejem pod vlastní značkou je.

Gabriel: Dobré je, najít si produkt, který se už na Amazonu prodává a přepracovat si ho pokud možno, nebo alespoň najít nějakou alternativu, která může vyčnívat mezi konkurenty a být v něčem lepší, vždy je dobré poskytnout nějaký bonus k produktu. Takže proces vytvoření produktu vypadá takto: najít prodávaný produkt, vyhledat na tento produkt dodavatele a zaměřit se na dodavatele, kteří umí udělat vlastní úpravy produktu, vyrábí alternativy produktu, a nebo dokáží vyrobit vlastně navrženou alternativu produktu. (Ale toto se nemusí vyplatit, s tímto experimentovat doporučuji až se zkušenostmi.)

Spolu jsme si kdysi koupili drahé kurzy na Amazon, tehdy to byl kurz za skoro 100tisíc korun a pak další za desítky tisíc. Ani jeden z těchto kurzů nám neposkytl veškeré informace, museli jsme si i tak hodně věcí sami dohledávat. Jak by jsi ocenil v té době kurz, jako je například ten náš (5000 Kč), který by ti dal za tak málo peněz, mnohem víc informací než nadhodnocený kurz za 100tisíc?

Gabriel: Samozřejmě 5 tisíc korun je skvělá hodnota pro ucelené informace, které v kurzu nabízíte. Zejména, když váš kurz obsahuje všechno to, co ostatní kurzy postrádají, plus ještě navíc vaše osobní rady a zkušenosti s marketingem. Ty jsou totiž většinou právě ten kámen úrazu. Sám jsem si tyto informace musel vyhledávat online a to mi zabralo hodiny a hodiny sledování podcastů, webinářů, čtení článků a to vše v anglickém jazyce. Také jsem musel tyto informace přefiltrovat přes 2 neúspěšné produkty a získat tak zkušenosti, aby doplnili mé znalosti. Kdybych tehdy objevil kurz jako je ten váš, tak rozhodně neváhám. Protože právě ty osobní zkušenosti a rady ohledně marketingu je to nejvíc, co potřebujete. Navíc 5000 Kč je úplné nic, to se vám z Amazonu prakticky ihned vrátí. Taková investice stojí za to!

Děkujeme 🙂

Sdílej to dál... :))Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Reddit
Reddit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *